Tallinna lasteaiad saavad linnalt kingituseks teatrikohvrid

27.02.2015
Tallinna lasteaiad saavad linnalt kingituseks teatrikohvrid

Reedel, 27. veebruaril 2015 kell 11 kogunevad Tallinna lasteaedade direktorid Õpetajate Majja, et teatrikuu alguse puhul vastu võtta linna kingitus – teatrikohver. Kingituse annab üle abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Teatrikohvri saavad endale kõik pealinna 130 lasteaeda. Üks komplekt koosneb, nagu nimigi ütleb kohvrist, mille sisuks on varjuteatri- ja käpiknukud ning nukuteatrile vajalik mini-lava koos eesriidega.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul arutati esmalt lasteaedade direktoritega, missugune kunstivaldkond võiks laste arengule enim kasuks tulla. „Ühiselt jõudsime otsusele viia lasteaedades läbi teatriprojekt. Teatri tegemine arendab laste loovust ja leiutamisoskust, õpetab suhtlema ja koostööd tegema, harjutab iseseisvalt mõtlema ja end julgelt väljendama ja veel palju muud,“ rääkis abilinnapea. „Kohvrite ja nukkude valmistamisele pani õla alla Eesti Tööõpetajate Selts, kes kaasas projekti Tallinna 25 kooli õpilased, mis on väga oluline. Töö- ja tehnoloogiaõpetuse tundides valmisid nii kohvrid, nukud kui ka lavad. Niisamuti aitasid koolilapsed varasemalt lasteaedade miniaianduse projekti käivitada.“

Teatrikohvri tegelaste valik toimus samuti koostöös lasteaiajuhtidega, kelle soovitusel jõudsid kohvrisse jänes, hunt, rebane, karu ja siil – kõik lastele tuntud metsaelanikud-  ja muinasjututegelased.

Pidulikul üritusel Õpetajate Majas esitavad Tallinna Nurmenuku Lasteaia lapsed ja õpetajad uute nukkudega etenduse ja nii on kõigile näha, mida kohverteatriga teha saab. Kohvrid toimetatakse lasteaedadesse märtsikuu esimesel nädalal.

Teatriprojekti tarvis eraldas Tallinna Linnavalitsus 24 300 eurot. Projekti elluviimist koordineeris Tallinna Haridusamet.